Knihovna v Pomezí

• má svůj knižní fond, který čítá na 4000 svazků. Ten se v současné době celý obměňuje a znovu katalogizuje.

• dále existuje Výměnný fond, který financuje Pardubický kraj. Díky němu do knihoven 2x ročně přibude 120 nových titulů.

• od 6. listopadu 2014 je k dispozici nový soubor Výměnného fondu, který obsahuje knihy všech žánrů současné domácí i světové literatury. Přijďte si vybrat!

Beletrie pro dospělé a děti je řazena abecedně podle příjmení autora a naučná literatura je označena podle oborů a znaků MDT (Mezinárodní desetinné třídění).
Knihy pro děti a mládež jsou rozděleny podle věku čtenářů na čtyři skupiny označené jednotlivými barvami: červená – od 3 do 6 let, zelená – od 6 do 9 let, modrá – od 9 do 14 let. Naučná literatura je pro snadnější orientaci označena žlutou barvou.

Výpůjční doba knih je stanovena na 1-3 měsíce.
Podmínkou pro využívání služeb je registrace čtenáře.
Vyhledávání dokumentů by měl usnadnit v budoucnu  on-line katalog na počítačích v půjčovně a webová verze katalogu na webových stránkách knihovny. V prosinci zažádáme o grant a pokud ho dostaneme, tak se příští rok tento problém vyřeší.

Meziknihovní výpůjční služba (MVS) – pokud potřebujete dokument (knihu, článek), který není ve fondu naší knihovny, rádi Vám ho seženeme z jiné knihovny. Za poštovné se platí.

Odborná pomoc při vyhledávání dokumentů a zodpovídání případných dotazů jsou samozřejmostí, neváhejte a oslovte knihovnici.

Můžete nás kontaktovat i mailem.